Vino z aronie

  • This topic is empty.
Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
  • Autor
    Príspevky
  • #3283 Odpovedať
    Mata
    Návštevník

    Dobry den prajem,
    na stranke som nenasla, nemate nahodou recept na vino z aronie ciernoplodej? Nenasla som ju ani v tabulke s obsahom cukru a kyselin, preto neviem kolko cukru a vody pridat. Chcela by som skusit po domacky vyrobit, mam 50 litrovu nadobu.
    Dakujem

    #3635 Odpovedať
    Hugo
    Návštevník

    ARONIOVO JABLKOVÉ.Založené 8 septembra 2021.Kvasenie prestalo 29 septembra.Pridavam vrecko B stabilizátor alebo STOP kvaseniu.Pridavam ešte 3,5 litra prevarnej vody a 2 kg cukru.Je sladké pridávam 2 litre prevarnej vody.5 októbra pridávam vrecko C a D.Na vyčirenie vína.Postup na 25 litrov.

    #3636 Odpovedať
    Hugo
    Návštevník

    30 litrov bobúľ aronie ,z toho natieklo 10 litrov šťavy,10 litrov jablkového muštu 4 kg cukru,3 litre vody,……………….. 8 septembra základné.(A) sáčok kvasinky a živina soľ + (P) sáčok naraz do demižoná.Uzavrieť a nechať kvasiť.Cukrova voda nesmie mať viacej než 25° inak sa zabijú kvasinky.Počkať cca 20 minút a potom viliať kvasinky do demižona.

    #3637 Odpovedať
    Hugo
    Návštevník

    Treba tam pridať ten jablkový mušt ,lebo do 50 litrov vína by bolo treba veľa šťavy ,a to jablko ju zjemní.Vino je potom krásne rubínové.

Zobrazujú sa 4 príspevky - 1 až 4 (z celkového počtu 4)
Odpoveď na: Vino z aronie
Vaše údaje:




Don`t copy text!