O stránke

Táto stránka je určená všetkým, ktorí si chcú vyskúšať vyrobiť vlastné víno. Nezáleží na tom či máte nejaké skúsenosti. Dozviete sa že surovín na výrobu vína je veľké množstvo od ovocia a zeleniny až po obilniny, ryžu či kvety. Víno je možné pripraviť po celý rok, pri použití správnych kvasiniek a surovín. Podrobne uvádzam základnú výbavu, ktorú je potrebné si obstarať či pohľadať doma. Postupy sú rozdelené na niekoľko základných kapitol. Kombinujú moje i vaše skúsenosti a poznatky spolu s odbornými textami z rôznych kníh výlučne zaoberajúcimi sa výrobou domáceho vína.

Skúsenejší domáci vinári možno nájdu nové informácie, alebo ak máte iné skúsenosti, prosím napíšte mi a ja ich určite na stránku pridám. Budem veľmi rád ak mi pošlete vaše overené recepty, fotky či iný materiál k danej téme. Recepty, ktoré tu nájdete sú pozbierané z internetu (aj zo zahraničných stránok), z odborných kníh a samozrejme aj Vaše overené recepty. Pri každom recepte nájdete informácie odkiaľ pochádza, či je odskúšaný a podľa možnosti aj fotky s postupom.

Prajem Vám, aby ste si s úspechom vyrobili vlastné vínko, ktoré je vždy jedinečné a mohli sa ním pochváliť pred známymi. Nedajte sa odradiť prípadnými neúspechmi na začiatku. Pýtajte sa, skúšajte, vymieňajte si  skúsenosti, aby si kvalitné domáce vínko mohol dopriať naozaj každý. Nazdravie 😉

Don`t copy text!